Nowy trend – domy prefabrykowane

Rosnący trend na budowę mieszkań wymusił na rynku wprowadzanie co raz to nowych rozwiązań, w tym nowe tańsze możliwości postawienia własnego domu. Tym nowym rozwiązaniem na polskim rynku są domy prefabrykowane, czyli domy z gotowych elementów, których montaż jest znacznie szybszy niż standardowa budowa domu ale za to finalnie nie odbiega jakością od tradycyjnego budynku murowanego.

Montaż w kilka dni – domy prefabrykowane jak sama nazwa mówi, są przygotowywane wcześniej w procesie produkcji a na plac budowy dostarczane są ciężarówkami jako gotowe elementy układanki. Montaż takiego domu trwa czasami trzy/cztery dni, więc jest to błyskawiczna metoda stawiania budynków.

Największymi plusami są oczywiście: szybkość stawiania budynku, cena ogólna takiej inwestycji oraz oszczędność czasu i problemów związanych z standardowymi procedurami podczas budowy zwyczajnego domu. Minusem takiej inwestycji jest jeszcze dość ograniczona oferta projektów takich domów oraz wymagany duży dojazd do posesji z uwagi na transport bardzo dużych elementów takiego prefabrykowanego domu.

Ceny takich nieruchomości są identyczne jak tych budowanych zwyczajnie więc jest to kolejny plus takiej inwestycji.